X
Ör: Şube, Yurt veya İçerik adı ile yada anahtar kelime ile arama yapabilirsiniz.
EN
Etkinlikler >

Vakıf Dostları Vefa Buluşması

Vakıf dostları vefa yemeğinde buluştu.

 

26 yıl önce kurulan Yeni Dünya Vakfı, bugüne kadar kendisine maddi manevi destek sağlayan tüm gönüllülerini vefa yemeğinde bir araya getirdi. Vakıf dostlarına şükran plaketlerinin verildiği programda vefat eden vakıf gönüllüleri de unutulmadı.

 

Çeyrek asrı aşkın bir zamandır ülkemizde vakıf çalışmalarını yürüten Yeni Dünya Vakfı, 1996 yılında kurulduktan sonra kendisine maddi ve manevi destek olan vakıf dostlarını vefa yemeğinde buluşturdu. Cuma günü saat 19.00 da Esenler Aşiyan Cafe Restaurantta düzenlenen vefa yemeğine yüzlerce vakıf gönüllüsü katıldı. Kuran-Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşan Vakıf Başkanı Mahmut Göksu, vakıf dostlarına teşekkür ederek destekleriyle kendilerini daha güçlü hissettiklerini söyledi. Vakfın çalışmalarından bahseden Başkan Göksu, amaçlarının İslam ümmetinin geleceğine dokunmak olduğunu ifade etti. Daha sonra söz alan istişare kurulu başkanı Prof. Dr. Cüneyt Yüksel, vefanın ağır bir yük olduğunun altını çizerek sadece ülkemizde değil gönül coğrafyamıza da hizmet götüren Yeni Dünya Vakfı’nın maziden atiye bir köprü kurduğunu ve bu çerçevede vakıf dostlarını unutmadığını göstererek vefa borcunu ödediğini dile getirdi.

 

Konuşmaların ardından plaket takdimine geçildi. Vefat eden vakıf dostlarının yakınlarına plaket takdimi sırasında duygusal anlar yaşandı.

 

Vefa Yemeği programına İstanbul Vali Yardımcısı Şevket Atlı, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Avcılar Kaymakamı Kemal İnan, Sancaklar Vakfı Başkanı Suat Sancak, vakfa destek olan vakıf dostları, vakfın mütevelli heyeti, vakıf yönetim kurulu üyeleri ve daha önce vakıf hizmetinde bulunmuş vakıf gönüllüleri ve bağışçıları katıldı.