X
Ör: Şube, Yurt veya İçerik adı ile yada anahtar kelime ile arama yapabilirsiniz.
EN
Duyurular >

VAKFIMIZ İSTİŞARE KURULU VE YÖNETİM KURULU TOPLANTILARI YAPILDI

 

Genişletilmiş Yönetim Kurulu ve İstişare Kurulu toplantılarımız, Vakıf Başkanımız Mahmut Göksu başkanlığında, Hacı Bayramı Veli Erkek Öğrenci Yurdumuzda yapıldı.

 

Toplantılarımıza Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Eski Keçiören Belediye Başkanı ve YDV İstişare Kurulu Başkanı Mustafa Ak, Ankara İl Müftüsü Yusuf Doğan ile çok sayıda eski belediye başkanı, milletvekili ve bürokrat katıldı.

Eğitim Komisyon üyesi Hüseyin Kazan’ın okuduğu Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Güven, vakfın yapısı, vizyonu, misyonu, hizmetleri, yurtları ve yapılan faaliyetler hakkında tanıtım videosu eşliğinde bilgi verdi. Abdullah Güven, “Esir alınmaya çalışılan bir gençlik olduğu” uyarısında bulunarak, Yeni Dünya Vakfı’nın barındırdığı ve burs verdiği öğrencileri vatanına ve milletine hizmet eden bireyler olarak yarınlara hazırlamaya çalıştığını kaydetti.

– Selamlama konuşmaları…

Program selamlama konuşmalarıyla devam etti. YDV Ankara Şube Başkanı Ali Toköz, uzun bir süredir ekip halinde çalıştıklarını belirterek, “Yol arkadaşlarımızla ciddi bir yol aldık.” dedi. Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı ise, kısa zamanda büyük işler yapan vakıf yönetimini tebrik etti, başarı dileklerini dile getirdi. Mamak Belediye Başkanı Murat Köse ise, vakıf işlerinin zor olduğuna dikkati çekti, “En kolayı para vermek. Onun yanında emeğinizi, zamanınızı da vermeniz lazım. Kendilerini vakfedenlerden Allah razı olsun.” şeklinde konuştu. Eski Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ise, zor bir dönemden geçildiğini, bu nedenle istişare kurulu toplantılarının uzun süre yapılmadığını söyledi. Vakıf çalışmalarının emek istediğine dikkati çeken Mustafa Ak, gençliğe sahip çıkılması gerektiğini vurguladı.

– Göksu: “Yeni bir dünya için çalışıyoruz”

 

 

Vakıf Başkanı Mahmut Göksu, yaptığı konuşmada, toplantının yapıldığı yurdun harabe haldeyken alındığını, büyük bir gayret ve risk alınarak bu hale getirildiğini belirtti. Risk altına girilmeden bir iş yapılamayacağının bu binanın alınmasında bir kez daha görüldüğünü ifade eden Göksu, şöyle konuştu:

“İnşallah buradaki öğrencilerimize dolu dolu bir şeyler vermenin gayreti içinde olacağız. Yeni Dünya Vakfı çeyrek asırlık bir vakıf. Yeni bir dünya için çalışıyoruz. İçinde bulunduğumuz dünya güç ve zulüm odaklı. Adamın gücü varsa sonuna kadar zulüm ediyor. İşte Suriye, Tunus, Çin, Cezayir, Tunus… Bizim koyacağımız dünya adalet ve merhamet odaklı olacaktır. Bu uğurda 25 sene önce yola çıktık.”

Vakfının isminin çok sorulduğunu kaydeden YDV Başkanı Göksu, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bizim 10 adet temel değerimiz var. Bu değerlerin ortasına değerlerin baş harflerinden oluşan Ameli Salihi koyuyoruz. Öğrencilere böyle bir vizyon kazandırmaya çalışıyoruz.”

Hayırseverler tarafından yapılan bağışları emanet olarak gördüklerini belirten Göksu, burs için 13 bin 500 öğrencinin müracaat ettiğini, yaklaşık 1500 öğrenciye burs vermeyi planladıklarını anlattı.

Göksu, 70 ülkeden öğrencilere burs, yurt ve sosyal yardım imkanı sağladıklarını aktararak, “Bu öğrencilerin yarın ülkelerine gittiği zaman bizim elçilerimiz olmalarını arzuluyoruz.” dedi.