X
Ör: Şube, Yurt veya İçerik adı ile yada anahtar kelime ile arama yapabilirsiniz.
EN
Duyurular >

Geleneksel Öğrenci Buluşmamızı Gerçekleştirdik

Yeni Dünya Vakfı’nın tertip ettiği “Geleneksel Öğrenci Buluşması” Programı 11 Aralık Cumartesi günü Bahçelievler Kongre Merkezi’nde 700 kişinin katılımıyla gerçekleşti.

Programın açılışı Emrullah GÖNÜLÖLMEZ‘in Kur’an-ı Kerim tilaveti ile yapıldı. Ardından Genel Merkez Tanıtım ve Medya Komisyonu tarafından hazırlanan “Yeni Dünya Vakfı Tanıtım ve Faaliyet Videosu” izlendi.

Programın açılış konuşmasını Vakıf Başkanı Mahmut Göksu gerçekleştirdi.

Başkan Göksu: “Bursiyer öğrencilerimizle bir araya gelmemize vesile olan bu güzel program dolayısıyla çok mutluyum. Biz, sizlerle birlikte ülkemizin geleceğini emin ellere teslim etmek istiyoruz. Bu gaye ile 25 yıldır hizmet vermekteyiz ve hizmet vermeye de devam edeceğiz. Vatanına, imanına bağlı pırıl pırıl üniversite öğrencileri eğitimlerini tamamlayarak bu cennet vatanımıza hizmet etmek istiyorlar. Bu bir hayırdır, bu bir gönül işidir. Amel-i Salih ilkesi ışığında gençliğin yetişmesi için elimizden geleni yapıyoruz. 2021 yılında 15.000’den fazla burs başvurusu aldık. Gerekli koşulları sağlayan yaklaşık 1500 öğrencimize burs imkânlarımızdan faydalanabilme şansı verdik. Biz de bu hayra vesile olduğumuz için çok mutluyuz, bize bu fırsatı sunan Rabbimize hamd ediyoruz.” diyerek konuşmasını bitirdi.

Başkan Göksu, yaptığı konuşmanın ardından YDV Gençlik Başkanı olarak seçilen İdris Oran ve H. Ebrar Sal’a belgelerini kürsüde takdim etti. Ardından Uluslararası Öğrenci Komisyonu Üyesi, Uluslararası Öğrenci Sorumlusu Tarequl İslam’a belgesini veren Göksu, “Vakfımız dünyanın 70’e yakın ülkesinden Türkiye’ye okumaya gelen öğrencilere burs desteği sunuyor, bu kardeşlerimiz gelecekte ülkemizin gönüllü elçileri olacaklar. Hepinize başarılar diliyor, eğitim hayatımızda kolaylıklar temenni ediyorum.” dedi.

Program, günün anısına çekilen toplu fotoğraf ile sona erdi.