X
Ör: Şube, Yurt veya İçerik adı ile yada anahtar kelime ile arama yapabilirsiniz.
EN
Genel Merkez >

ADIYAMANLILAR VAKFI MAYIS AYI ÖĞRENCİ BULUŞMASI

ADIYAMANLILAR VAKFI’NIN MAYIS AYI ÖĞRENCİ BULUŞMALARINDA UZMAN İSİMLER ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Adıyamanlılar Vakfı’nın Mayıs Ayı Öğrenci Buluşmaları ve Kariyer Günleri programında alanında uzman isimler öğrencilerle bir araya gelerek tecrübelerini paylaştı.

Adıyamanlılar Vakfı’nın mayıs ayı öğrenci buluşmaları vakfın Bağcılar’daki genel merkezinde gerçekleştirildi.
Öğrenci buluşmalarına Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ömer Özkartal, mütevelli ve yönetim kurulu üyeleri, komisyon başkanları ve bursiyerler katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan ömer Özkartal, öğrencilere vakfa sahip çıkmalarını çağrısında bulundu.

25 yıldır burs verdiklerini belirten Özkartal, şöyle devam etti: “Bize burs Desteğinde bulunan hayırsever iş adamlarına ne kadar teşekkür etsek azdır. Vakfımız Türkiye’de en çalışkan, en dinamik, işin icraatını yapan bir vakıf olarak hakikaten İstanbul’da, Ankara’da, Adıyaman’da okuyan öğrencilerimize burs vermeye devam ediyoruz. İnşaallah bu halkayı genişleterek Türkiye çağında vereceğiz. Bu sizlerin vakfımıza ve ailenize, ülkeye vereceğin değerle ilgilidir. Bizim amacımız sadece burs vermek değil, bu ülkede nitelikli insan, hayırsever, vakıf insanı olsunlar diye çalışIyoruz. Sizden en büyük isteğimiz doğru arkadaş seçmeniz. Kendinizden daha edepli arkadaşlar seçin arkadaşlık edinki pişman olmayasınız.”

Adıyamanlılar Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Mahmut Göksu, öğrencilerin Adıyamanlılar Vakfı’na destek olmaları için mesai harcamalarını istedi. Göksu, “Herşey gelip geçiyor ama yaptığınız iyilikler kalıyor. Vakıfla olan aidiyetleriniz artmalıdır. İstanbul’da okumak 2 tane okul bitirmek gibidir. Ama İstanbul’un tarihini, kültürünü, dokusunu, bu tür etkinlikleri takip edebilirseniz, sosyal çevrenizi geliştirirseniz çok güzel olur. Birlik ve beraberlikten güç doğar.” dedi.
Öğrenci buluşmaları ve Kariyer Günleri programı kapsamında Eğitimci-Yazar Aziz Erdoğan, Avukat H. Mehmet Baykurt, Psikolog Doktor Hüseyin Şahin ve Yazar Yusuf Tosun öğrencilerle tecrübelerini paylaştı.
Başkan Ömer Özkartal, mı katılımcılara plaket takdim etti. Öğrenci buluşmalarından önce vakfın aylık yönetim kurulu toplantısı gerçekleştirildi.